Új hadszintér: Mariana szigetek

Az Eagly Dynamics elkészült a DCS hetedik térképével, így mostantól ingyenesen elérhető Mariana szigeteki hadszíntér is.

Bár nemrégen esett át egy teljes ráncfelvarráson az alap kaukázusi szcenárió is, az évtizedes alapokra építkezve természetesen részletgazdagságban messze elmarad a fizetős térképektől. Nem úgy, mint az csendes-óceáni hadszíntér, mely viszont ingyenesen ad betekintést a DCS térképek jelenlegi színvonalába.

A szigetcsoport összesen 16 szigetből áll, ebből 4 lakott. Itt felróható egy kis hiányosság a kivitelezésben, a 12 lakatlan szigetből ugyanis csak kettő, a Farallon De Medinilla (amit lőtérként hasznosítanak) és az Aguijan sziget lett hozzáadva a térképhez, a többi 10 viszont hiányzik, habár a térkép terjedelmén belül helyezkednek el.

A szigetcsoport közigazgatásilag sem egységes. Guam szigete az Amerikai Egyesült Államok területe, míg a többi sziget az Észak-Mariana Nemzetközösség része, ami bár szintúgy amerikai fennhatóság alá esik, nem számít az USA hivatalos területének. A parányi szigetcsoportot nem kerülték el a történelem viszontagságai. Spanyol, amerikai, japán és rövid ideig német gyarmat is volt, a második világháborúban pedig komoly csatározások színteréül szolgált. Miután az Egyesült Államok 1944-ben végérvényesen megszerezte a szigetek feletti uralmat, a japán elleni légi hadjárat kulcsfontosságú támaszpontjává vált. Az Enola Gay és a Bockscar nevű speciálisan átalakított B-29-es is erről a szigetcsoportról szállt fel, hogy halálos rakományukat célba juttatva megadásra kényszerítse a Japán Birodalmat, ezzel lezárva a világháborút.

A háború után sem veszett feledésbe a sziget stratégiai volta. Mind a mai napig az egyik legjelentősebb amerikai katonai támaszpont a világon, olyan különleges repülőgépekkel felszerelt alakulatoknak adva ideiglenes otthont, mint a B-1-es vagy a B-2-es repülőszázadok. Kína megerősödésével a régióra addig jellemző amerikai hegemónia veszélybe került, így a bázis és maga a hadszíntér is újra középpontba került.

A szárazföldi terület mérete és a repterek száma természetesen meg sem közelíti a többi DCS térképen megszokottakat. Összesen 6 repteret kaptunk, ebből kettő reptér és egy helikopterbázis délen, egy reptér középen és két reptér pedig északon található. Ha eltekintünk a jelen politikai helyzettől és teljesen fikcionális csatákra adjuk a fejünket, ez a leosztás ideális egy észak-dél tengelyű lineáris konfliktushoz. A térképhez természetesen jár egy hatalmas tengerszelet is, ami az előző térképekkel ellentétben igazi tengeri csaták szimulálására ad lehetőséget, több ezer kilométeres kiterjedésével.

A galéria képeket 59th_Balu készítette

DCS: Kola-félsziget

DCS Mirage-F1, korai elérés.

DCS: Szu-22M4

Galéria 22/03

AH-64D: korai elérésű verzió

Fürkészdarázs Harrier

Galéria 22/02

Galéria 22/01

DCS: F-4E bejelentés

Galéria 21/12