DCS: Kola-félsziget

Nemrégiben az Orbx fejlesztő csapat (akik eddig Flight Simulatoros kiegészítőkkel foglalkoztak) bejelentette első DCS-s projektjét, a DCS Kola-félszigetet. A „régi motorosoknak” ismerős lehet a régió az akkoriban (1995) kiváló DiD EF2000 szimulátorból.
A térkép Oroszország murmanszki régióját, illetve Finnország, Svédország és Norvégia északi csücskét fogja reprezentálni. A régió stratégiai mivolta teljese egészében az északi-tenger uralmában rejlik, mivel a terep és az éghajlat minden szárazföldi offenzívát kudarcra ítél. Ennek köszönhetően főként a légierő, a légvédelem és a haditengerészet bázisai tarkítják az amúgy ritkán lakott, kies vidéket, külön kiemelve Murmanszk városát és környékét, ez ugyanis az orosz északi flotta fő bázisa.

A fejlesztők által közzétett térkép tervezetről kiderül, hogy nemcsak a „mai” állapotát szeretnék a régiónak lemodellezni, ugyanis a feltüntetett orosz támaszpontok közül, több csak a szovjet idők alatt üzemelt és ma már csak az elhagyott csontvázuk töri meg a végtelen erdőket. Így körülbelül 40 év elképzelt összecsapásai lehet majd a térképen lejátszani.

A pilótákra több olyan kihívás is várni fog, amit más térképeken nem élhettek át eddig:
• A téli időszakban csak pár óra napsütésre lehet számítani és az sem számottevő.
• A ritkán lakott terület, a végtelen erdőségek vagy kopár pusztaságok, illetve a tízezernél is több tó szinte lehetetlenné teszi a műszerek nélküli navigációt
• A térkép egyik végétől a másikig akár 11° mágneses deklináció eltérés is lehet, így a mágneses iránytű használata is kihívásokba ütközhet.
• Többszáz kilométeres távolságok egyes bázisok között.
• A régióban nem ritka a -40°C sem, így a jól beállított küldetéseknél a jegesedés komoly gondokat okozhat.

A közzétett képek alapján jelenleg a „nyári” évszakra számíthatunk biztosan, de egy ilyen területnél elengedhetetlen a tél modellezése is, ami a DCS-ben olyan, még nem látott jelenségeket is hozhat magával, mint például befagyott tavak, folyók vagy akár tenger is.

Megjelenési dátumról, még nem eset szó, de az eddigi tapasztalatok alapján 2024-2025-re várható a térkép.

DCS Mirage-F1, korai elérés.

DCS: Szu-22M4

Galéria 22/03

AH-64D: korai elérésű verzió

Fürkészdarázs Harrier

Galéria 22/02

Galéria 22/01

DCS: F-4E bejelentés

Galéria 21/12

Galéria 21/11